Morbid Heaven
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Keep It Brutal
 
Početna stranicaPočetna stranica  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

 

 In Flames

Go down 
+5
Aquila
Painkiller
PUTNIK!
DSTRY
Gretha
9 posters
Autor/icaPoruka
Gretha
Feeling like home
Gretha


Female Broj postova : 60
Age : 34
Lokacija : Sisak
Registration date : 03.02.2008

In Flames Empty
PostajNaslov: In Flames   In Flames Icon_minitimeuto vel 05, 2008 2:12 am

Država: Švedska
Članovi: Anders Fridén, Jesper Strömblad, Björn Gelotte, Peter Iwers, Daniel Svensson
Karijera: 1990. -
Žanr: Melodic Death Metal
Izdavač: Wrong Again Records, Nuclear Blast, Candlelight Records, Ferret Records


In Flames je švedski melodic death metal bend osnovan 1990. godine u Gothenburgu. Najpoznatiji je po albumima The Jester Race, Whoracle, Colony i Clayman.

Biografija
Bila je 1990. godina kada je Jesper Strömblad odlučo napustiti bend Ceremonial Oath u kojem je do tada svirao zajedno s Andersom Fridenomi IAndersom Iwersom. Htio je napraviti glazbu drugačijeg usmjerenja, stoga se odlučio udružiti sa Johanom Larssonom i Glennom Ljingstromom i oformio In Flames.

Bend je napravio demo snimku i poslao ga izdavačkoj kući Wrong Again Records u nadi da će sklopiti ugovor o suradnji što su i postigli. Sljedećeg dana prionuli su na snimanje albuma Lunar Strain koji je i izdat, te je postigao ogroman underground uspijeh. In Flames je imao i neke privremene članove koje su posudili iz različitih bendova kao što su Dark Tranquillity, Tiamat, Dawn, Eucharist, Arch Enemy i jos neki bendovi. Iste godine nakon izdavanja albuma Lunar Strain izdali su i mini cd Subterranean koji je bio odskočna daska za In Flames i koji im je omogućio da se otisnu sa underground scene i sklope ugovor sa velikim njemačkim izdavačem Nuclear Blastom za sljedeći album i od tada su pod pokroviteljstvom te kuće. Poslije nekog vremena, momci su se umorili od konstantnog posuđivanja članova drugih bendova pa su predložili Andersu Fridenu i Björnu Gelotteu da se pridruže bendu na vokalnim dionicama odnosno za bubnjevima i oni su pristali. In Flames se tada prvi put okupio sa stalnom postavom. 1995. snimaju i izdaju svoj sledeći album The Jester Race koji je širom svijeta postigao ogroman uspijeh i In Flamesi su počeli privlačiti veliku pažnju širom Europe i Japanu. Uslijedila je koncertna turneja na koju su otišli sa bendovima Samael, Grip inc. i Kreator. Ovo je bila prva velika stvar koja im se dogodila, ali nikako ne i posljednja. Neke svirke sledeće godine natjerale su Johana i Glena da se odluče koji bendovi su njihovi prioriteti, te su odabrali odlazak iz In Flamesa. Odluku da napuštaju bend su neočekivano su donjeli poslije snimanja albuma Whoracle, tako da su Bjern, Dzeper i Anders ostali sa završenim albumom i polovicom benda. Na njihovi sreću uskočili su njihovi dobri prijatelji Peter Iwers i Niklas Engelin koji su popunili praznine na basu i gitari na kraju snimanja albuma i na mini turneji sa grupom Dimmu Borgir. Suradnja se pokazala vrlo dobrom tako da je obojici ponuđen ostanak u bendu, što su i prihvatiti.

Grupa je nastavila sa uspijesnom turnejom po Europi i fantastičim tjednom u Japanu gdje su održali dva koncerta. Japanci su bili oduševljeni švedskim bendom tako da je In Flames pridobio ogromno iskustvo. Po povratku u Švedsku Niklas napušta bend zbog nesuglasica u mišljenjima i zbog toga što se želio posvetiti svom drugom bendu Gardenian. Najveća prekretnica za In Flames bila je odluka da bubnjara Bjerna postave na poziciju gitarista, budući da i počeo karijeru kao gitarist, i postave Daniel SvensonwDaniela Svensona za bubnjara. Rezultat je bio najvjerojatan i rodio se album Colony, koji je postigao najveći uspjeh do sada. Tokom dva mjeseca na svakom koncertu odaziv publike bi bio fantastičan. U kolovozu 2000., poslije višemjesečne uspješne turneje i tri mjeseca rada u studiju, zaživio je album Clayman. Album je dobio odlične kritike i svojom prodajom vec za nekoliko mjeseci prošao ukupnu prodaju svog prethodnika. Poslije koncerata na kojima su svirali sa grupama Dream Theater, Slipknot, Testament, Methods of Mayhem i drugima, očekivala ih je svjetska turneja. Pored dvije američke turneje, dogodio se i ponovni odlazak u Japan, gdje je Jesper dobio nagradu časopisa BURNN! za tekstopisca godine.

Koncerti su opet bili veoma uspješni, što je rezultiralo snimanjem albuma The Tokyo Showdown sa njihovih live nastupa u zemlji izlazeceg sunca. 2000. godine izveli su ukupno 150 koncerata što dovoljno govori o njihovoj globalnoj popularnosti. Album Reroute to Remain izlazi 2002. godine i to je bio prvi album koji nije sniman u Studiu Fredman. 2004. u prodaju je pušten sedmi album Soundtrack To Your Escape. 2005. izdaju dvostruko DVD izdanje Used and Abused... In Live We Trust. U to vrijeme In Flames još nastupa na Ozzfestu, te kao podrška bendu Motörhead. To tada u svijetu je prodano više od milijun snimaka, te bend izdaje album Come Clarity i to im je najuspješniji album do sada.

Sastav

Sadašnja postava
Anders Fridén - vokal (1995.-)
Jesper Strömblad - gitara (1990.-)
Björn Gelotte - gitara (1998.-)(bubnjevi 1995.-1998.)
Peter Iwers - bas (1997.-)
Daniel Svensson - bubnjevi (1998.-)

Bivši članovi

vokal
Mikael Stanne (1993.-1994.)
Henke Forss (1994.-1995.)
Joakim Göthberg (1994.-1995.)

gitara
Anders Iwers (1990.-1992.)
Martin Mathisen (1993.-1994.)
Carl Näslund (1993.-1994.)
Glenn Ljungström (1990.-1997.)
Niklas Engelin (touring 1997.-1998.)

bas
Johan Larsson (1990.-1997.)

bubnjevi
Anders Jivarp (1995.)
Daniel Erlandsson (1995.)

Glazbenici gosti
Christopher Amott - gitara (album Clayman, 2000.)

Diskografija
Albumi
Lunar Strain Wrong Again Records
Subterranean (Mini CD) Wrong Again Records
The Jester Race Nuclear Blast
Black-Ash Inheritance (Mini CD) Nuclear Blast
Whoracle Nuclear Blast
Colony Nuclear Blast
Clayman Nuclear Blast
The Tokyo Showdown (Live) Nuclear Blast
Reroute to Remain Nuclear Blast
Trigger (Mini CD) Nuclear Blast
Soundtrack to Your Escape Nuclear Blast
Come Clarity Nuclear Blast (EU, UK), Ferret Records (SAD)

Singlovi
Promo Demo '93 (Demo, 1993)
Cloud Connected (2002)
The Quiet Place (2004)

DVDi
Used and Abused: In Live We Trust (DVD, 2005)

http://www.inflames.com/
[Vrh] Go down
DSTRY
Admin
DSTRY


Male Broj postova : 275
Lokacija : Sunja
Registration date : 02.02.2008

In Flames Empty
PostajNaslov: Re: In Flames   In Flames Icon_minitimeuto vel 05, 2008 2:17 am

a flejmsi su mi supach, prije sam bio zabrijo na njih ko neki bolesnik,uglavnom najbolje su mi stvari s route to remain, ovaj come clayriti najnoviji bas nije nest, ima 2 dobre pjesme ostalo doslovno za kurac XD
[Vrh] Go down
PUTNIK!
newb
PUTNIK!


Male Broj postova : 40
Age : 32
Lokacija : Pakrac,Croatia
Registration date : 04.02.2008

In Flames Empty
PostajNaslov: Re: In Flames   In Flames Icon_minitimeuto vel 05, 2008 2:19 am

Pinball map je odlicna pjesma!
[Vrh] Go down
http://www.robertoshop.hr
Gretha
Feeling like home
Gretha


Female Broj postova : 60
Age : 34
Lokacija : Sisak
Registration date : 03.02.2008

In Flames Empty
PostajNaslov: Re: In Flames   In Flames Icon_minitimeuto vel 05, 2008 9:29 pm

ma ja ih obožavam, a free fall,only for the weak, trigger su mi jedne od najboljih stvari
[Vrh] Go down
Painkiller
newb
Painkiller


Male Broj postova : 27
Age : 34
Lokacija : somewhere in time
Registration date : 03.02.2008

In Flames Empty
PostajNaslov: Re: In Flames   In Flames Icon_minitimeuto vel 05, 2008 11:52 pm

odlični su. clayman mi je naj album
[Vrh] Go down
Aquila
newb
Aquila


Male Broj postova : 41
Lokacija : Bogu iza nogu xD
Registration date : 05.02.2008

In Flames Empty
PostajNaslov: Re: In Flames   In Flames Icon_minitimečet vel 07, 2008 11:38 pm

prije par godina sam ih slusao ko lud,sad sam onak presto ,uglavnom dobri su
[Vrh] Go down
http://www.endorama.bloger.hr/
phantom_fuxor
Feeling like home



Broj postova : 72
Registration date : 04.02.2008

In Flames Empty
PostajNaslov: Re: In Flames   In Flames Icon_minitimepet vel 08, 2008 8:08 pm

jester race najbolji kakav clayman mrš tamo xD

najbolja mi je artifacts of the black rain... Razz
[Vrh] Go down
madame death
newb
madame death


Female Broj postova : 21
Age : 32
Lokacija : bedex
Registration date : 17.02.2008

In Flames Empty
PostajNaslov: Re: In Flames   In Flames Icon_minitimeuto vel 19, 2008 4:08 pm

Painkiller je napisao/la:
odlični su. clayman mi je naj album

slažem se
inače sam njihov veliki fan,super bend Cool
[Vrh] Go down
Dragon Slayer
Feeling like home



Broj postova : 62
Age : 33
Registration date : 05.02.2008

In Flames Empty
PostajNaslov: Re: In Flames   In Flames Icon_minitimeuto vel 19, 2008 9:25 pm

Ma fux je jedini čru ovdje. Kaki clayman. Artifacts najjača stvar a Jester race naj album Very Happy
[Vrh] Go down
Slayer
newb
Slayer


Broj postova : 13
Registration date : 23.02.2008

In Flames Empty
PostajNaslov: Re: In Flames   In Flames Icon_minitimesub vel 23, 2008 1:08 pm

odlični su, episode 666 meni najbolja pjesma to je death Very Happy
[Vrh] Go down
Sponsored content





In Flames Empty
PostajNaslov: Re: In Flames   In Flames Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
In Flames
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Morbid Heaven :: Metal Music :: Death Metal/Grind/-
Forum(o)Bir: