Morbid Heaven
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Keep It Brutal
 
Početna stranicaPočetna stranica  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

 

 Varg Vikernes

Go down 
+4
PUTNIK!
DSTRY
Painkiller
Slayer_Angel
8 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Slayer_Angel
King
Slayer_Angel


Female Broj postova : 213
Age : 32
Lokacija : foreverdark woods
Registration date : 02.02.2008

Varg Vikernes Empty
PostajNaslov: Varg Vikernes   Varg Vikernes Icon_minitimened vel 03, 2008 8:03 pm

On je bog.
Varg Vikernes Ca01kh47ta5
Varg Vikernes Imagesld3
Varg Vikernes Imagestq4
Ahhh...slatko moje malo....
[Vrh] Go down
http://undergroundangel.blog.hr
Painkiller
newb
Painkiller


Male Broj postova : 27
Age : 34
Lokacija : somewhere in time
Registration date : 03.02.2008

Varg Vikernes Empty
PostajNaslov: Re: Varg Vikernes   Varg Vikernes Icon_minitimepon vel 04, 2008 11:51 am

Tip je legenda. Neki će ga nazvati luđakom, a neki opet najvećim ideologom svog doba. A kako god bilo , njegova djela ( koja je pisao u zatvoru i glazba) mogu dramatično promjeniti pogled na život. Od njega možemo naučiti koliko je važno imati poštovanja prema prirodi, životu i ljudima. Njegovi komentari o kapitalističkom društvu, koje srlja u propast sadrže bit problema današnjeg poretka i odnosa prema prirodi.
Kroz poganizam se prikazao većim i osviještenijim čovjekom (što je ironično) nego bilo kakav kršćanin, budist, islamist itd...

evo jedna njegova:

"...I say this because I have been told that some people expect a lot from me when I am released. Well; don't expect anything. Unless You look for my books or albums You can expect to never hear from or about me again. I don't want anything to do with You or the thoroughly sick world You live in. Count me out. I am going home, to the Norwegian countryside, to the wilderness and fresh air, to a healthy farm-life and Mother Earth's embrace. You can have Your plagued urban brothel and Your sick mongrel Hell on Earth to Yourself.

If You indeed share the thoughts on this with me that is fine, and I salute You for it, but unlike me You can do something about this anytime, and I don't understand why You haven't already. I'm in prison, so unfortunately I cannot escape from the influence of the modern Sodom and Gomorrah just yet. What is Your excuse?"

Varg "Lífþrasir" Vikernes
(24.02.2006)
[Vrh] Go down
Slayer_Angel
King
Slayer_Angel


Female Broj postova : 213
Age : 32
Lokacija : foreverdark woods
Registration date : 02.02.2008

Varg Vikernes Empty
PostajNaslov: Re: Varg Vikernes   Varg Vikernes Icon_minitimepon vel 04, 2008 1:01 pm

Ljudi su često skloni nazivati one koji se čvrsto drže svojih uvjerenja ludima, pa je tako i Vikernes često bio okarakteriziran kao takav.
Sjećam se serije koje sam nedavno gledala u nekoliko nastavaka, "Satan rules the media", i riječ je bila uglavnom o Vikernesu. Govorio je novinar koji ga je intervjuriao dok je Vikernes još bio 18-godišnjak, a Burzum je tada bila još nepoznata grupa.
Rekao je:"Čim sam ušao u njegov stan, vidio sam da ne pripada normalnoj osobi. Sve je bilo u crnom, a dočekao me dečko duge kose odjeven u crnu odjeću sa čudnim znakovima. Pitao sam ga što mu to znači, a on je rekao da je sotonist." Za taj intervju Vikernes se pristao fotografirati i tako je nastala njegova legendarna slika sa dva noža u rukama i kosom prebačenom preko lica.
Isti taj novinar bio je kriv za Vikernesovo uhićenje, jer je uspio iz njega izvući priznanje o 8 crkava koje je spalio.
U trenutku kada je Vikernes otišao u zavor, popularnost Burzuma je naglo porasla. Sotonizam u Norveškoj prije Vikerneova uhićenja nije nikada bio toliko medijski eksponiran, iako su postojala "tajna društva" koja su prakticirala sotonizam, palila crkve i sl.
I još mi je jedna Vikernesova rečenica ostala u sjećanju. "Okrećem se svom imaginarnom svijetu jer je stvarni svijet za mene veliko razočaranje."
I tako su nastale one predivne, hipnotičke pjesme od Burzuma...
[Vrh] Go down
http://undergroundangel.blog.hr
Painkiller
newb
Painkiller


Male Broj postova : 27
Age : 34
Lokacija : somewhere in time
Registration date : 03.02.2008

Varg Vikernes Empty
PostajNaslov: Re: Varg Vikernes   Varg Vikernes Icon_minitimepon vel 04, 2008 9:56 pm

Da. Varg se jedno vrijeme dok je bio mlađi deklarirao kao sotonist, ali samo zato da bi raspizdio kršćane. Ne vjeruje on u sotonu i ta sranja. Tipični je poganin, čak do te mjere da su ga osuđivali kao nacista zbog svoje "religije krvi".

Iako štuje nordijsku mitologiju, odaje veliko poštovanje i našoj slavenskoj. Kaže da je to sve ista stvar, samo drugačiji nazivi...
[Vrh] Go down
Slayer_Angel
King
Slayer_Angel


Female Broj postova : 213
Age : 32
Lokacija : foreverdark woods
Registration date : 02.02.2008

Varg Vikernes Empty
PostajNaslov: Re: Varg Vikernes   Varg Vikernes Icon_minitimepon vel 04, 2008 9:58 pm

O moje je mišljenje da je sve to ista stvar, drugi naziv...
A baš mi je drago da još netko dijeli moju fascinaciju njime. Smile
[Vrh] Go down
http://undergroundangel.blog.hr
Painkiller
newb
Painkiller


Male Broj postova : 27
Age : 34
Lokacija : somewhere in time
Registration date : 03.02.2008

Varg Vikernes Empty
PostajNaslov: Re: Varg Vikernes   Varg Vikernes Icon_minitimepon vel 04, 2008 10:19 pm

Nadam se da nismo jedini na ovom forumu koji to misle Very Happy
[Vrh] Go down
DSTRY
Admin
DSTRY


Male Broj postova : 275
Lokacija : Sunja
Registration date : 02.02.2008

Varg Vikernes Empty
PostajNaslov: Re: Varg Vikernes   Varg Vikernes Icon_minitimepon vel 04, 2008 10:22 pm

joj joj moji blekeri xD
evo sta ja mislim o njemu,nije mi nist lik posebno,imo je previse hrabrosti da napravi nest sto je napravio,u tome ga i podrzavam!
[Vrh] Go down
Slayer_Angel
King
Slayer_Angel


Female Broj postova : 213
Age : 32
Lokacija : foreverdark woods
Registration date : 02.02.2008

Varg Vikernes Empty
PostajNaslov: Re: Varg Vikernes   Varg Vikernes Icon_minitimepon vel 04, 2008 10:28 pm

To je zato što si bleker. XD
[Vrh] Go down
http://undergroundangel.blog.hr
PUTNIK!
newb
PUTNIK!


Male Broj postova : 40
Age : 31
Lokacija : Pakrac,Croatia
Registration date : 04.02.2008

Varg Vikernes Empty
PostajNaslov: Re: Varg Vikernes   Varg Vikernes Icon_minitimepon vel 04, 2008 10:37 pm

Hmm..Jel on nazi?
[Vrh] Go down
http://www.robertoshop.hr
Slayer_Angel
King
Slayer_Angel


Female Broj postova : 213
Age : 32
Lokacija : foreverdark woods
Registration date : 02.02.2008

Varg Vikernes Empty
PostajNaslov: Re: Varg Vikernes   Varg Vikernes Icon_minitimepon vel 04, 2008 10:56 pm

NE!!! Nemoj vjerovati svakoj gluposti koju pročitaš...Čovjek sa snažnim uvjerenjima da, ali ne nazi...
[Vrh] Go down
http://undergroundangel.blog.hr
DSTRY
Admin
DSTRY


Male Broj postova : 275
Lokacija : Sunja
Registration date : 02.02.2008

Varg Vikernes Empty
PostajNaslov: Re: Varg Vikernes   Varg Vikernes Icon_minitimepon vel 04, 2008 11:07 pm

eto jesam ti reko!
[Vrh] Go down
PUTNIK!
newb
PUTNIK!


Male Broj postova : 40
Age : 31
Lokacija : Pakrac,Croatia
Registration date : 04.02.2008

Varg Vikernes Empty
PostajNaslov: Re: Varg Vikernes   Varg Vikernes Icon_minitimepon vel 04, 2008 11:36 pm

Ahh,slabo slusam black..pa malo znam..ovo sam nagdje procitao..pa me zanimalo Wink
[Vrh] Go down
http://www.robertoshop.hr
Pandora
Feeling like home
Pandora


Female Broj postova : 52
Age : 32
Registration date : 04.02.2008

Varg Vikernes Empty
PostajNaslov: Re: Varg Vikernes   Varg Vikernes Icon_minitimeuto vel 05, 2008 12:20 am

jel on završio u zatvoru zato što je palio crkve ili zbog nečeg drugog?
ja sam negdje pročitala da je nožem ubo nekog gay tipa koji ga je dirao... jel to istina?
jel mi možete preporučit neke stranice na kojima mogu skinut pjesme od Burzuma...
nikako da nađem vremena da skinem nešto... već su mi frendovi preporučili da si skinem neš' od njih al sam se uljenila i neda mi se tražit Smile
[Vrh] Go down
Slayer_Angel
King
Slayer_Angel


Female Broj postova : 213
Age : 32
Lokacija : foreverdark woods
Registration date : 02.02.2008

Varg Vikernes Empty
PostajNaslov: Re: Varg Vikernes   Varg Vikernes Icon_minitimeuto vel 05, 2008 12:43 am

Pandora je napisao/la:
jel on završio u zatvoru zato što je palio crkve ili zbog nečeg drugog?
ja sam negdje pročitala da je nožem ubo nekog gay tipa koji ga je dirao... jel to istina?
jel mi možete preporučit neke stranice na kojima mogu skinut pjesme od Burzuma...
nikako da nađem vremena da skinem nešto... već su mi frendovi preporučili da si skinem neš' od njih al sam se uljenila i neda mi se tražit Smile

Prvo je bio u zatvoru zbog spaljivanja crkava, zatim kada je dvadesetak puta nožem izbo člana Mayhem Euronymusa...A on nije bio gay...Lik iz Emperora je ubio nekog gay tipa...
A Burzum možeš skinuti na last.fm-u...
[Vrh] Go down
http://undergroundangel.blog.hr
DSTRY
Admin
DSTRY


Male Broj postova : 275
Lokacija : Sunja
Registration date : 02.02.2008

Varg Vikernes Empty
PostajNaslov: Re: Varg Vikernes   Varg Vikernes Icon_minitimeuto vel 05, 2008 12:49 am

burzum cu ti ja uploadat na forum sutra, jebiga neda mi se veceras Smile
bit ce sutra Smile
[Vrh] Go down
Polaris
newb
Polaris


Male Broj postova : 34
Age : 33
Lokacija : Dystopia
Registration date : 04.02.2008

Varg Vikernes Empty
PostajNaslov: Re: Varg Vikernes   Varg Vikernes Icon_minitimeuto vel 05, 2008 12:51 am

Slayer_Angel je napisao/la:

Prvo je bio u zatvoru zbog spaljivanja crkava, zatim kada je dvadesetak puta nožem izbo člana Mayhem Euronymusa...A on nije bio gay...

ideolog. nema sta.
[Vrh] Go down
Bloodhemn
King
Bloodhemn


Broj postova : 163
Registration date : 03.02.2008

Varg Vikernes Empty
PostajNaslov: Re: Varg Vikernes   Varg Vikernes Icon_minitimeuto vel 05, 2008 12:54 am

eee sam ti uploadaj nemam sve od njega:)manijak jebeni XD
[Vrh] Go down
Polaris
newb
Polaris


Male Broj postova : 34
Age : 33
Lokacija : Dystopia
Registration date : 04.02.2008

Varg Vikernes Empty
PostajNaslov: Re: Varg Vikernes   Varg Vikernes Icon_minitimeuto vel 05, 2008 12:55 am

Bloodhemn je napisao/la:
manijak jebeni XD

ditto
[Vrh] Go down
Pandora
Feeling like home
Pandora


Female Broj postova : 52
Age : 32
Registration date : 04.02.2008

Varg Vikernes Empty
PostajNaslov: Re: Varg Vikernes   Varg Vikernes Icon_minitimeuto vel 05, 2008 1:15 am

Slayer_Angel je napisao/la:
Prvo je bio u zatvoru zbog spaljivanja crkava, zatim kada je dvadesetak puta nožem izbo člana Mayhem Euronymusa...A on nije bio gay...Lik iz Emperora je ubio nekog gay tipa...
A Burzum možeš skinuti na last.fm-u...

thnx... sad sam pametnija :LOL:
[Vrh] Go down
Pandora
Feeling like home
Pandora


Female Broj postova : 52
Age : 32
Registration date : 04.02.2008

Varg Vikernes Empty
PostajNaslov: Re: Varg Vikernes   Varg Vikernes Icon_minitimeuto vel 05, 2008 1:16 am

DSTRY je napisao/la:
burzum cu ti ja uploadat na forum sutra, jebiga neda mi se veceras Smile
bit ce sutra Smile

yey
[Vrh] Go down
Painkiller
newb
Painkiller


Male Broj postova : 27
Age : 34
Lokacija : somewhere in time
Registration date : 03.02.2008

Varg Vikernes Empty
PostajNaslov: Re: Varg Vikernes   Varg Vikernes Icon_minitimeuto vel 05, 2008 11:53 am

Euronymusa je ubio "gotovo" u samoobrani pa mu to čak i možemo oprostit Smile .

Zanimljivo je da Varga neki doživljavaju ko boga, a drugi ga gledaju kao obična luđaka koji ubija ljude, pali crkve, naoružan bježi iz zatvora itd.
[Vrh] Go down
Slayer_Angel
King
Slayer_Angel


Female Broj postova : 213
Age : 32
Lokacija : foreverdark woods
Registration date : 02.02.2008

Varg Vikernes Empty
PostajNaslov: Re: Varg Vikernes   Varg Vikernes Icon_minitimeuto vel 05, 2008 1:24 pm

Painkiller je napisao/la:
Euronymusa je ubio "gotovo" u samoobrani pa mu to čak i možemo oprostit Smile .

Zanimljivo je da Varga neki doživljavaju ko boga, a drugi ga gledaju kao obična luđaka koji ubija ljude, pali crkve, naoružan bježi iz zatvora itd.

Hmmm da. Kako tko. Ali jedno je sigurno-čak i sam spomen njegovog imena izaziva kontroverzu. A kakvo god netko mišljenje imao o njemu ili njegovim postupcima, to je u svakom slučaju odlična priča.
Za mene je on uvijek bio fascinantna ličnost koja je uvijek zastupala svoja mišljenja. A to jako malo ljudi radi.
Hmmm...da...snimka njegovog uhićenja zbog spaljenih crkava...
https://www.youtube.com/watch?v=WEg75Ud6z0I

I snimka njegovog suđenja...Što je prejebeno jer odrede mu kaznu od 21 g. zatvora, a on se smije...XD
https://www.youtube.com/watch?v=tkkJ6A2QXdk&feature=related
[Vrh] Go down
http://undergroundangel.blog.hr
Painkiller
newb
Painkiller


Male Broj postova : 27
Age : 34
Lokacija : somewhere in time
Registration date : 03.02.2008

Varg Vikernes Empty
PostajNaslov: Re: Varg Vikernes   Varg Vikernes Icon_minitimeuto vel 05, 2008 9:55 pm

Sjećam se dok sam tek prvi put čuo za njega. Vidio sam nekog tipa u headbangers journeyu koji je palio crkve kak se smije nakon presude. Nije mi se dalo previše zamarat time ni tko je on jer sam ga smatrao samo još jednim luđakom koji baca loše svjetlo na metal.
[Vrh] Go down
Slayer_Angel
King
Slayer_Angel


Female Broj postova : 213
Age : 32
Lokacija : foreverdark woods
Registration date : 02.02.2008

Varg Vikernes Empty
PostajNaslov: Re: Varg Vikernes   Varg Vikernes Icon_minitimeuto vel 05, 2008 9:59 pm

Painkiller je napisao/la:
Sjećam se dok sam tek prvi put čuo za njega. Vidio sam nekog tipa u headbangers journeyu koji je palio crkve kak se smije nakon presude. Nije mi se dalo previše zamarat time ni tko je on jer sam ga smatrao samo još jednim luđakom koji baca loše svjetlo na metal.

Mda... Smile
[Vrh] Go down
http://undergroundangel.blog.hr
Painkiller
newb
Painkiller


Male Broj postova : 27
Age : 34
Lokacija : somewhere in time
Registration date : 03.02.2008

Varg Vikernes Empty
PostajNaslov: Re: Varg Vikernes   Varg Vikernes Icon_minitimeuto vel 05, 2008 10:04 pm

lol da Very Happy . tek sam sad skužio... al ipak je malo više od luđaka koji baca loše svjetlo na metal Smile
[Vrh] Go down
Sponsored content





Varg Vikernes Empty
PostajNaslov: Re: Varg Vikernes   Varg Vikernes Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Varg Vikernes
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Morbid Heaven :: Metal Music :: Black Metal-
Forum(o)Bir: