Morbid Heaven
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Keep It Brutal
 
Početna stranicaPočetna stranica  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

 

 Immortal

Go down 
5 posters
Autor/icaPoruka
DSTRY
Admin
DSTRY


Male Broj postova : 275
Lokacija : Sunja
Registration date : 02.02.2008

Immortal Empty
PostajNaslov: Immortal   Immortal Icon_minitimened vel 03, 2008 1:40 am

Immortal

Immortal Immortal1450px6.th

Country: Norway
Label: Nuclear Blast
Formed in: 1990

Current members:
2006- Ole Jørgen "Apollyon" Moe - bass
2006- Reidar "Horgh" Horghagen - drums
2006- Olve "Abbath" Eikemo - vocals, guitars



Discography

1991 Immortal [EP]
1992 Diabolical Fullmoon Mysticism
1993 Pure Holocaust
1995 Battles In The North
1997 Blizzard Beasts
1999 At The Heart Of Winter
2000 Damned In Black
2002 Sons Of Northern Darkness
2005 Live At BB Kings Club New York 2003 [DVD]
[Vrh] Go down
Death_In_Life
Feeling like home
Death_In_Life


Male Broj postova : 70
Age : 33
Lokacija : ..in the middle of nowhere..
Registration date : 03.02.2008

Immortal Empty
PostajNaslov: Re: Immortal   Immortal Icon_minitimened vel 03, 2008 8:47 pm

kraljevi..
možda najveći blekeri..
za mene mislim..
da.. XD
[Vrh] Go down
DSTRY
Admin
DSTRY


Male Broj postova : 275
Lokacija : Sunja
Registration date : 02.02.2008

Immortal Empty
PostajNaslov: Re: Immortal   Immortal Icon_minitimepon vel 04, 2008 12:06 am

pa je evo jedini black koji mi se stvarno jaaako svidja je jebeni immortal!
[Vrh] Go down
Aquila
newb
Aquila


Male Broj postova : 41
Lokacija : Bogu iza nogu xD
Registration date : 05.02.2008

Immortal Empty
PostajNaslov: Re: Immortal   Immortal Icon_minitimečet vel 07, 2008 11:26 pm

Godine 1990, u velikoj i mračnoj šumi Os nedaleko od Bergena, među ruševinama Lyseklostera (samostan izgrađen 1146.) uz par upaljenih baklji, dva mlada momka, Demonaz i Abbath, provode vrijeme pijući viski i slušajući Bathory te Venom. XD
[Vrh] Go down
http://www.endorama.bloger.hr/
Slayer_Angel
King
Slayer_Angel


Female Broj postova : 213
Age : 32
Lokacija : foreverdark woods
Registration date : 02.02.2008

Immortal Empty
PostajNaslov: Re: Immortal   Immortal Icon_minitimečet vel 07, 2008 11:33 pm

Aquila je napisao/la:
Godine 1990, u velikoj i mračnoj šumi Os nedaleko od Bergena, među ruševinama Lyseklostera (samostan izgrađen 1146.) uz par upaljenih baklji, dva mlada momka, Demonaz i Abbath, provode vrijeme pijući viski i slušajući Bathory te Venom. XD


Sada to zamišljam i slika mi se baš sviđa. Smile
[Vrh] Go down
http://undergroundangel.blog.hr
Aquila
newb
Aquila


Male Broj postova : 41
Lokacija : Bogu iza nogu xD
Registration date : 05.02.2008

Immortal Empty
PostajNaslov: Re: Immortal   Immortal Icon_minitimečet vel 07, 2008 11:36 pm

Slayer_Angel je napisao/la:
Aquila je napisao/la:
Godine 1990, u velikoj i mračnoj šumi Os nedaleko od Bergena, među ruševinama Lyseklostera (samostan izgrađen 1146.) uz par upaljenih baklji, dva mlada momka, Demonaz i Abbath, provode vrijeme pijući viski i slušajući Bathory te Venom. XD


Sada to zamišljam i slika mi se baš sviđa. Smile

Smile
[Vrh] Go down
http://www.endorama.bloger.hr/
Bloodhemn
King
Bloodhemn


Broj postova : 163
Registration date : 03.02.2008

Immortal Empty
PostajNaslov: Re: Immortal   Immortal Icon_minitimečet vel 07, 2008 11:43 pm

Jebene legende,a ono kad su pili i slušali abthory i venom prejebeno ja bi to XD
[Vrh] Go down
Aquila
newb
Aquila


Male Broj postova : 41
Lokacija : Bogu iza nogu xD
Registration date : 05.02.2008

Immortal Empty
PostajNaslov: Re: Immortal   Immortal Icon_minitimepet vel 08, 2008 11:35 pm

INTERVIEW:


Abbath (Immortal, I): "Drago mi je što u Hrvatskoj ima ljudi koji vole Immortal"



Ova su zadnja događanja, vezana uz debut album grupe I, te povratak Immortala, mnogima su ponudili priliku da popričaju sa živućom legendom, Abbathom, pa je niti ja nisam želio propustiti. Razgovor s njim bio je izuzetno ugodan i prikazao se u potpuno drukčijem svjetlu od onog u stilu naslova zadnjeg Immortalovog albuma; "Son(s) Of Northern Darkness", s kojim ga se, više onako metoforički povezuje. Baš suprotno, bio je izuzetno dobro raspoložen i na sva je pitanja odgovarao odmjereno, sigurno, a i smisao za humor nije mu stran. Pa da vidimo što je sve rekao.


Abbath, doista mi je drago da imam priliku popričati s tobom. Malo si me zatekao s albumom "Between Two Worlds", jer, kad sam čuo informaciju da se vraćaš, moram biti iskren i reći da nisam očekivao nešto ovakvo. Ali, kao i mene, sudeći po prvim recenzijama, ovaj je album mnoge ugodno iznenadio. Jesi li očekivao tako pozitivne kritike?

Obzirom da me jedno vrijeme nije bilo, nisam bio siguran kako će ovaj album proći. A sudeći prema prvim dojmovima publike i kritike, odlično je prihvaćen i to mi je jako drago, jer sam s njim napravio nešto što sam oduvijek želio. Znaš, kad sam bio mlađi, dosta ranije nego sam krenuo s Immortalom, a pogotovo u vrijeme dok sam išao u srednju školu, slušao sam puno 'old school' heavy metala i hard rocka, pa sam se sada odlučio malo vratiti u 'zlatnu' prošlost. Ovim sam albumom želio prikazati svoje pravo 'ja', radio sam na onome što sam oduvijek želio i nadam se da sam u tome uspio.

Premda se može reći da se radi o pravom rock albumu, osjećaju se utjecaji tvog ranijeg benda Immortala, pogotovo onog iz posljednje faze prije razlaza, ali i Bathoryja, Venoma i još nekih. Slažeš li se tom procjenom?

Da, to nisam želio niti mogao izbjeći, jer Immortal dio mene. A što se tiče Bathoryja, vjerojatno znaš i sam da je velika većina black bendova nastala pod utjecajem Bathoryja, a pogotovo njegovog frontmana Quorhthona (R.I.P.), koji nam je svima bio uzor. Tako da niti ovdje nije izostao njegov utjecaj, pogotovo onaj u epskim dijelovima pojedinih pjesama.

U press materijalu koji sam dobio s promo albumom, stoji kako je "Between Two Worlds" zanimljiv, moćan album, miks "prljavog" rocka, old school thrasha, 'classic' i extreme metala s jakim epskim utjecajem, mračnom atmosferom i unikatnim vokalima. Je li to nešto kakvim si ga zamislio ili smatraš da ovom treba još nešto dodati?

U principu se slažem s ovim opisom. Kao što sam rekao, volim Bathory, on mi je jedan od najdražih bendova i njegovog utjecaja ima puno na ovom albumu. A što se tiče Motorheada, mislim da je njima slična već prva pjesma "The Storm I Ride", a ona, ali i neke druge, mogle bi se povezati s ranijim Kissom i Black Sabbathom, koji su mi također jedni od dražih bendova.
Iako je ova možda najtipičnija, i u ostalim ima puno utjecaja imenovanih bendova. Znaš, na ovim sam materijalima počeo raditi još u vremenima dok sam bio s Immortalom. U međuvremenu sam se sreo s Ice Daleom, koji mi je pomogao preproducirati ranije napravljene stvari, a kasnije su nam se priključili T.C. King i Armagedda, pa smo odlučili oformiti bend i snimiti kompletan album.

Ima li naslov albuma neko posebno značenje?

"Between Two Worlds" na neki način povezuje, odnosno balans je između stare škole hard rocka i heavya s današnjom, a mogao bih reći i s onim što će se događati u rocku i metalu budućnosti. Također, album je i dosta osoban, pa sam tako zamislio da on na neki način prikazuje i mene između dva svijeta, između prošlosti i sadašnjosti, između stare i nove muzike, između čovjeka i muzičara.

Zašto si bend nazvao I? Možemo li to povezati direktno s tobom (mislilo se na I kao 'ja' op.a.), ili si jednostavno uzeo prvo slovo od Immortala?

U stvari, ideju da projekt nazovemo I dao je Demonaz. Nisam želio da taj projekt bude isključivo moj i nazvati ga jednostavno Abbath. Kako smo znali da će on imati utjecaja Immortala, Demonaz je došao na ideju da ga jednostavno nazovemo I, jer je mislio da će to ime najbolje simbolizirati ono što sada radimo.

Spomenuo si Demonaza, bivšeg člana Immortala. Iako on nije član benda, možemo ga smatrati pridruženim, obzirom da je napisao većinu tekstova za album. Možeš li nam reći nešto o njima?

Može, ali, jednostavnije bi mi bilo da ti opišem tekstove nekoliko pjesama, ako će to biti u redu. Slažeš li se?


Da, svakako.
"The Storm I Ride", klasična rock pjesma, jako je osobna i govori o tome da moj put određuje vjetar, koji me nosi sa sobom, a ja ga pratim i ne želim se vratiti niti skrenuti s njegovog puta. Želim stalno ići naprijed, uz vjetar. "Warriors", mid tempo pjesma, govori o davnim, časnim ratnicima i njihovim borbama i pobjedama. Naslovna pjesma "Between Two Worlds" priča o tome kako uvijek postoje dvije strane, dva svijeta, dva vremena, i mi moramo držati ravnotežu između njih, ne smijemo dozvoliti da ijedna prevlada.
"Battalions" je duboka, tipična Demonazova pjesma, ili možda bolje reći "Immortalovska", a govori o vjetrovima rata, vatri, borbi, pobjedi. "Mountains" je još jedna, kao što sam malo prije rekao, Demonazova pjesma, ali otvorenija od "Battalions". Ona dočarava moć, odnosno snagu planina, duševnu slobodu koju osjećaš kad se penješ po njima, te slavlje i osjećaj slobode i 'pobjede' koji te obuzme kad se popneš na njihove vrhove. "Far Beyond The Quiet" je također pjesma u kojoj se priča o prošlim vremenima, ima svoju dušu, da tako kažem, i jako je epična. Kad smo je dovršili, Demonaz je rekao: "Hej, ova je pjesma jako nalik na Bathory. Trebali bismo je posvetiti Quorthonu". Složio sam se s njim, tako da je ona na neki način posveta Quorthonu i svemu što je napravio.
Spomenuo bih još i "Cursed We Are", koja govori o mržnji među ljudima, o prokletstvu koje se uvuklo među njih. Uglavnom, tekstovi imaju dosta međusobnih poveznica. Jesi li zadovoljan s ovim opisom?

I više nego zadovoljan, bio si dosta iscrpan.

S obzirom da si jedno vrijeme dosta manje skladao i snimao, je li ti se bilo teško vratiti?

Ne, nije. Ja sam na određeni način cijelo vrijeme bio 'u muzici', samo nisam bio toliko eksponiran kao ranije. Moram ti reći da sam uživao u snimanju albuma, koje se odvijalo u Bergenu. Atmosfera je bila odlična, zadovoljni smo produkcijom, a pomogao nam je i Peter (Tagtren op.a.), u čijem je studiju Abyss napravljen finalni miks.

Ti si zadovoljan albumom, publika je zadovoljna, kritika je zadovoljna. Preostaje samo da ga koncertno promoviraš. Imaš li nešto takvo u planu?

Trenutno i ne baš previše, obzirom da će ove godine većina planova biti vezana uz Immortal, s kojim ćemo imati neke ekskluzivne nastupe. Vjerojatno ćemo napraviti neku promotivnu turneju na jesen.
Znači da povratak Immortala ne znači (pre)rani kraj grupe I?

Ne, ni u kom slučaju. Mislim da je super imati dva benda i u budućnosti ću raditi s oba, te i na tom planu biti 'između dva svijeta' (smijeh).

Mada sam znao da moramo doći i do teme Immortal, sada, kad si je ti otvorio, puno mi je lakše. Zašto ste se odlučili na povratak?

Nije bilo nekih posebnih razloga ili možda da kažem nekog prevelikog planiranja oko povratka. Sjedio sam zajedno s Horghom i dečkima, uz par piva opet smo osjetili onaj pozitivni 'feeling' i odlučili da je vrijeme da se vratimo. Došao nam je opet onaj izgubljeni osjećaj, u nas se vratio Immortalov duh i sada smo opet tu. Spremni da opet radimo zajedno.

Kada ste prije četiri godine odlučili da se raziđete, je li bilo negativnih reakcija na tu vašu odluku?

Bilo je. Negativnih je reakcija uvijek bilo i bit će ih, no, one me nisu previše zanimale. Svatko ima pravo na svoje mišljenje. Jednostavno smo odlučili da prekinemo s radom, više se posvetimo obiteljima i nekim 'normalnijim' aktivnostima i nismo dozvolili nikome da utječe na našu odluku. Osjećali smo da ćemo se slomiti nastavimo li s tako intenzivnim aktivnostima i procijenili smo da je došlo vrijeme da se odmorimo i radimo nešto izvan Immortala, nešto što nas neće toliko opterećivati. Jednostavno, trebalo nam je malo mira.
Ja sam osjetio potrebu da budem više sa svojom obitelji, sa sinom, da radim nešto uobičajeno. U vrijeme dok nas nije bilo više smo se pozabavili takvim i još nekim, rekao bih uobičajenim aktivnostima, a kad smo procijenili da je vrijeme za povratak, to smo i napravili i sada smo, eto, opet tu.

Jesi li se u proteklih nekoliko godina bavio još nečim?

Ništa previše posebno. Svirao sam u nekim manje poznatim projektima, bio dosta s obitelji, što sam i planirao, a i pomagao sam prijateljima koji imaju kompaniju za proizvodnju skela i sličnih stvari. Dakle, bavio sam se i 'običnim', svakodnevnim aktivnostima, kakvima se bavi mnogo ljudi, a dosta sam se i odmarao.

Vjerujem da ima jako puno ljudi kojima je drago što ste se odlučili vratiti. Kakva su tvoja očekivanja u budućnosti?

To još ne znam je li ljudima drago što smo se vratili, vidjet ćemo (smijeh). Nemam neka posebna očekivanja. Malo ćemo pričekati pa vidjeti što će se događati. Nadam se da će sve biti u redu.

Koliko mi je poznato, čim ste se odlučili na povratak, dobili ste puno ponuda za nastupe, ali nemate u planu baš puno nastupa. Potvrdili ste naime, tek koncerte u Americi, na Wackenu, Metal Campu. Imate li još planova?

Da, iako nećemo baš previše nastupati. Kako sam ranije rekao, održat ćemo neke ekskluzivne nastupe, među koje spadaju dva u Americi, i to u LA-u i New Yorku, zatim ćemo svirati na festivalima koje si ti spomenuo i još nekima, poput Infernal u Norveškoj i Hellfest u Francuskoj. Uglavnom, očekuje nas relativno radno ljeto i svi su dobro došli na naše koncerte (smijeh).

Vjerujem da će mnoge metal fanove najviše zanimati planiraš li s Immortalom snimiti novi album?

To ti sada ne mogu reći. Vidjet ćemo kada završimo s koncertima. Postoji vjerojatnost da ćemo raditi novi album, ali ćemo za nešto takvo pričekati da vidimo kako će proći sve to oko našeg povratka, pa onda odlučiti što dalje. Uglavnom, novi album nije isključen. A tu je i I, kojeg ne mislim zapustiti. Planiram raditi s oba benda, a kako će sve to ispasti sada još ne znam točno.

Jesi li inspiriran s današnjom black scenom?

Ne. Ja sam i dalje inspiriran sa 'starom' muzikom.

Znači da baš i ne pratiš aktualna zbivanja na black sceni. Jesi li možda bio u prilici čuti nove albume Enslaveda i Satyricona? Njih sam se sjetio onako usput, obzirom da su nedavno svirali u Hrvatskoj.
Slušao sam te albume, ali ne puno. To su dobri albumi i bendovi s kvalitetnim muzičarima, ali meni se dopada drukčija muzika.

Bilo bi super da se i Immortal pojavi u Hrvatskoj. Znaš li da kod nas imate puno obožavatelja?

Ne znam baš, moram priznati da nisam upoznat s time. Ali, ako je tako, to mi je jako drago. Pozdravljam ih sve i nadam se da ćemo se jednom vidjeti u Hrvatskoj.

Često si istaknuo kako te inspiriraju stari metal bendovi, koji su poveznica između tebe i muzike koju stvaraš, pa sam se sjetio da su jednom mojem prijatelju dva najdraža benda Iron Maiden i Immortal. Vjerujem da te to ne iznenađuje.
Ne, nikako. Drago mi je da ima ljudi koji vole Immortal, a za Iron Maiden nije čudno. Oni su veliki bend i ja sam njihov veliki fan, a obožava ih i moj sin. Čuo sam nekoliko puta njihov novi album i dopada mi se. Reci prijatelju da mu je super izbor.
[Vrh] Go down
http://www.endorama.bloger.hr/
Sponsored content





Immortal Empty
PostajNaslov: Re: Immortal   Immortal Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Immortal
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Morbid Heaven :: Metal Music :: Black Metal-
Forum(o)Bir: