Keep It Brutal

Početna stranicaPočetna stranica  FAQFAQ  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  ČlanstvoČlanstvo  Korisničke grupeKorisničke grupe  LoginLogin  

Share | 

Ensiferum

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
Slayer_Angel
King

Female Broj postova : 213
Registration date : 02.02.2008

PostajNaslov: Ensiferum   ned vel 03, 2008 8:54 pm

Ensiferum is a Folk Metal band from Helsinki, Finland.
Story of Ensiferum
1995
Markus Toivonen played guitar with some friends in a band called ”Dark Reflections” which played mainly covers of certain heavy metal bands including Megadeth, Pantera and many others. Later on Markus felt that the band in which he was playing offered him very little inspiration and wanted to play something different. Markus was hugely inspired by folk music and also found himself fascinated about melodic death metal bands, like Amorphis and Dark Tranquillity. Then one day Markus asked the band’s drummer, Kimmo Miettinen, if he wanted to play heroic folk ’death’ metal with him. Kimmo agreed. Next Markus and Kimmo asked their friend Sauli Savolainen, if he wanted to come and play the bass. Fortunately he said yes. Now they had a band. Only trouble was that the band had no name at the time. One day Markus was visiting Sauli at his home, when he found a book. A Latin Dictionary. Markus casually opened the book. And from the first randomly picked page he glanced at a word. Ensiferum. Markus found the word fascinating and when he read the translation he got really excited of this word when it meant "sword-bearing".
1996
Ensiferum started its training in January 1996 at the Pasila Youthcenter in Helsinki (the same place their earlier band Dark Reflections had their rehearsals). Markus begun writing songs in 1995, which he got finished later 1996. The songs were ”Knighthood”, ”Old Man (Väinämöinen)” and ”Frost”.

Bogovi folk metala.
[Vrh] Go down
Korisnički profil http://undergroundangel.blog.hr
Dragon Slayer
Feeling like home

Broj postova : 62
Registration date : 05.02.2008

PostajNaslov: Re: Ensiferum   uto vel 05, 2008 1:55 am

Slažem se. Preeedobri!! MEni jedan od najdražih bendova. Albumi Ensiferum i Iron su mi odlični(Jari je na njima što im prilično podiže kvalitetu ) Very Happy A ovi kasniji me i nisu toliko očarali... Petri je ok lik ali Jariju ni do koljena Very Happy
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Aquila
newb

Male Broj postova : 41

PostajNaslov: Re: Ensiferum   pet vel 08, 2008 12:03 am

Haug Markus! Možeš li našim čitaocima u kratkim crtama predstaviti Ensiferum?
Markus: "Ensiferum je osnovan 1995/96. godine, originalno inspirisan radovima melodičnih metal bendova kao što su Amorphis i Dark Tranquility, kao i folk muzikom. Ako bi me neko pitao za definiciju naše muzike, mogao bih samo da kažem - heroic folk metal. Do sada smo snimili dva albuma - "Ensiferum" i "Iron". U potrazi smo za vokalom/gitaristom, a trenutno tu poziciju upotpunjava Petri Lindroos (Norther)."

Tokom karijere ste imali dosta problema sa postavom, pa čak i danas, kada Jari više nije u bendu. Još uvijek niste našli zamjenu? Misliš li da će to biti težak posao?
Markus: "Uvijek smo imali brdo problema. Nakon drugog demo snimka smo bili primorani da promjenimo bubnjara i basistu, a kao što sam pomenuo u prethodnom odgovoru, nismo još našli nekoga ko bi ga mogao zamjeniti. Petri je tu samo privremeno. Pronaći dobru zamjenu je jako teško u Finskoj, jer nema puno dobrih muzičara okolo. Ako ih i ima, većinom sviraju drugim bendovima."

Vaš novi album, "Iron", je izašao u aprilu. Kakve su reakcije do sada od strane fanova?
Markus: "Pa, album je izašao samo u Finskoj, dok će u ostatku svijeta biti pušten u prodaju tokom ljeta. Recenzije koje smo do sada dobili su pozitivne. Fanovi se prepiru oko toga koji je album bolji, prvi ili drugi, kao i obično; ali većina se slaže da je drugi bolji."

Izlazak "Iron"-a je bio odgođen. Šta se u stvari desilo? Da li je došlo do problema sa odnosima vas i Spinefarm Records-a?
Markus: "Spinefarm su bili iznervirani zbog odgađanja izlaska albuma, ali to nije bila naša krivica. Imali smo problema u studiju, a i neki članovi su se razbolili na duže vrijeme. Još jedan od razloga za odgađanje je bila činjenica da su pjesme bile pisane u velikom vremenskom intervalu. Jednostavno previše pritiska Smile "

Da li si zadovoljan sa ovim albumom? Misliš li da on predstavlja korak naprijed od debija? Produkcija se čini čišćom... gdje je uopšte i snimljen album?
Markus: "Naravno da je korak naprijed od prvog albuma. Produkcija je mnogo bolja, pjesme su bolje i naše sviračke sposobnosti su bolje. Veoma smo zadovoljni sa "Iron"-om u svakom pogledu. On je snimljen u Sweet Silence studiju u Danskoj sa producentom koji je radio par albuma Metallica-e i Flemming Rasmussen-a."

Muzika je postala melodčinija koliko mi se čini. Nešto više akustičnih dionica takođe...
Markus: "Da, više je akustičnih gitara i folk elemenata, ali ne bih se složio da je melodičnija. Prvi album je melodičniji. Na "Iron"-u smo izbacili dosta gitarskih melodija i mislim da to pridonosi dobrom kontrastu."

Dosta folk/metal bendova iz Skandinavije bazira muziku na klavijaturama, dok u vašem slučaju gitare vode glavnu riječ. To je tvoja krivica? Smile
Markus: "Pa počeli smo bez klavijatura, što je vjerovatno i razlog što im ne pridajemo glavnu ulogu."

Da li ti pišeš muziku, ili ostali upadaju sa idejama? Ko je zadužen za tekstove?
Markus: "Ja pišem većinu materijala, ali je Jari radio takođe par pjesama... ali ne više he he heh... Jari je pisao sve tekstove, tako da ne mogu puno da kažem o njima. Još uvijek ne znamo ko će pisati tekstove za buduće pjesme."

Vikinška mitologija je jedan od najčešće korištenih koncepta u modernoj metal sceni. Šta Ensiferum ima da kaže po tom pitanju? Kako pristupate pisanju pjesama - da li pokušavate da oživite stare legende i mitove, ili da pričate neke sopstvene?
Markus: "Jari je često pričao sopstvene priče, tako da se naši tekstovi nisu bazirali na određenim mitologijama/temama. Naš pristup je više fantasy-karaktera."

"Tale of Revenge" singl sa novog albuma je izašao nešto ranije, a sadržavao je i obradu "Battery" od Metallica-e. Zašto ste bap obradili njih i zašto baš tu pjesmu? Šta misliš o njihovoj muzici danas?
Markus: "Željeli smo da odradimo obradu, jer smo bili njihovi veliki fanovi od djetinjstva, a često smo tu pjesmu svirali i uživo. Uvijek sam cijenio ono što rade i ne zamjerim onome što rade danas, iako nije ni približno dobro kao nekad."

Koliko pažnje pridajete samom imidžu? Da li samo na promo slikama, ili pokušavate da ga reflektujete i na live nastupima?
Markus: "Nemamo odjeću i rekvizite koje možete viditi na promo slikama, jer nemamo love da kupimo sve to. Radimo na tome, da ih u budućnosti možda iskoristimo za koncerte."

Da li ste svirali u zadnje vrijeme za promociju "Iron"-a?
Markus: "Upravo smo završili Evropsku turneju sa Finntroll-om i Wake-om, a sviraćemo na par ljetnih festivala uskoro."

Sviraš li samo u Ensiferum-u ili imaš još neke side-projekte?
Markus: "Svi mi imamo side-projekte, ali ništa vrijedno pomena."

Da imaš vremensku mašinu, gdje (kada) bi otišao?
Markus: "Kroz svaku moguću eru. Takođe i u budućnost, da vidim ko je najbolje predvidio."

Nadam se da te nisam smorio pitanjima. Preživjećeš ipak Smile Hvala na vremenu i srećno sa Ensiferum-om. Stay in FULL METAL!
Markus: "Hvala i tebu. O ne! Boje su počele da se tope!"
[Vrh] Go down
Korisnički profil http://www.endorama.bloger.hr/
DSTRY
Admin

Male Broj postova : 275

PostajNaslov: Re: Ensiferum   pet vel 08, 2008 2:06 am

koji kurac postas intervju? LOL, bolje napisi svoje misljenje o bendu haha
evo moje, bend je jeben! xD
ne, super ono vokal mi se uzasno svidja i zenska koja svira sintić, omfg kak je zgodna Razz

zenska takodjer svira i u fintrolu Very Happy

pa pogledajmo: XD

newb

Male Broj postova : 41

PostajNaslov: Re: Ensiferum   pet vel 08, 2008 6:03 pm

DSTRY je napisao/la:
ne, super ono vokal mi se uzasno svidja i zenska koja svira sintić, omfg kak je zgodna Razz

postam zato sto zelim da postam .jel ti to smeta mozda???????????????
Intervju mi se cinio zanimljivim pa sam ga stavio da ga i drugi vide................................
[Vrh] Go down
Korisnički profil http://www.endorama.bloger.hr/
Borgir
Feeling like home

Male Broj postova : 80

PostajNaslov: Re: Ensiferum   pet vel 08, 2008 6:49 pm

DSTRY je napisao/la:

Nije loša
[Vrh] Go down
Korisnički profil
DSTRY
Admin

Male Broj postova : 275

PostajNaslov: Re: Ensiferum   pet vel 08, 2008 8:47 pm

haha sta pjenis odma bogtejebo XD

PostajNaslov: Re: Ensiferum   Today at 8:48 am